Hand in Hands for Disabled in Production (Üretimde Engellilerle El Ele)

Kuruluşumuz ev sahipliğinde ikinci kez düzenlenen olan AB Erasmus+ Gençlik Hareketliliği 2017-2-TR01-KA105 programı kapsamında kabul edilen Hand in Hands for Disabled in Production phase 2 (Engellilerle Üretim için El Ele-2 ) isimli projemiz, 10/01/2018 – 17/01/2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Projemize 7 ülkeden (Türkiye, Romanya, Polonya, Litvanya, İtalya, Yunanistan, Makedonya ) gelen 5’i engelli 42 gönüllü katılımcı kuruluş meşguliyet atolyelerinde engelli bireylerimizle ürün üretimi yaptılar. Sonrasında bu ürünlerin Ankara Armada AVM, Panora AVM ve Kızılay Down Cafe de tanıtım amaçlı satışını yaptılar.

 Katılımcılarımızın kuruluşumuzda korunma alltında bulunan engellilerimize sağlayacakları gönüllü katkı ve desteklerinin yanı sıra ülkemizde geçirdikleri 7 gün süre içerisinde kültürel etkileşim ve paylaşımda bulunup  kendi kültürel değerlerini birbirlerine aktarabilme imkanı buldular.

Konuk katılımcılar bu sürede aynı zamanda ülkemizde Devletten hizmet alan engellileri yakından tanıma fırsatı elde edecek ve verilen hizmetlere ilişkin bilgi sahibi oldular.

16/01/2018 tarihinde  Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürü İshak ÇİFTÇİ,  Engelli Hizmetleri Daire Başkanı Hulusi Armağan YILDIRIM  ve kuruluş müdürümüz Bekir DEMİRYILMAZ tarafından Gönül Elçileri uygulamaları kapsamında tüm katılımcılarımıza Öğrenme hedeflerine nasıl ulaştığını belgeleyen YouthPass Sertifikası Bakanlık Toplantı Salonu’nda verilmiştir.


Hand in Hands for Disabled in Production (Üretimde Engellilerle El Ele) Görselleri
Güncel