Kuruluş Projeleri

Engelim Üretmeye Engel Değil

 
 

Engelim Üretmeye Engel Değil

Kuruluşumuz tarafından yürütülen ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Engelim Üretmeye Engel Değil” projesi ile zihinsel engelli bireyler tarımsal rehabilitasyon kapsamında eğitim alacaktır.

Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2014 Yılı Sosyal Kalkınma Altyapısının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen söz konusu projenin çalışmaları Kuruluşumuzda başladı. Proje ile merkezimizde yaşayan engelli bireyler tarımsal faaliyetlerde bulunarak ekonomik ve sosyal hayata katılacak. Projede sera alanının genişletilerek iyileştirilmesini amaçlamaktayız.

Tarımsal üretim yapacaklar

Proje çerçevesinde merkezde kalan bireylere yönelik tarımsal mesleki eğitim kazandırılacak. Elde edilecek ürünler satışa sunulacak. Proje ile 40 engelli bireye mesleki sertifikaları da verilecek. Eğitimler çerçevesinde bireyler temel bahçecilik, iç mekân bitkileri yetiştiriciliği, örtü altı sebze yetiştiriciliği konularında uygulamalı dersler alacaklar. Tarımsal rehabilitasyon kapsamında engelli bireylerin sosyal ekonomik hayata katılımını sağlayacak projenin tüm Türkiye’ye model olacağına inanıyoruz.

Sosyal kalkınmaya tam destek

Kuruluş Müdürümüz Bekir DEMİRYILMAZ çalışmaları başlayan projenin sağlıklı ve aksamadan yürütülmesi için gereken desteği vereceğini, projenin başarılı şekilde tamamlanması durumunda eğitim alan engelli bireylerimizin sonraki yaşamlarında sosyal ve ekonomik hayata özgüveni gelişmiş ve üretici birer birey olarak katılacaklarına inandığını belirtti.

TOP